2022. május 12., csütörtök
SHALE GAS
Az ukrajnai konfliktus sok mindenre rávilágít, például arra is, hogy nemcsak a jó úttörő segít ott, ahol tud, hanem a globalisták, élükön az USA-val, sem hagyják magukra a bajba jutottakat. Amióta kitört a háború megállás nélkül segítenek a mintademokrácia Ukrajnának, az élelmiszer és egészségügyi szállítmányok mellett például fegyverekkel álltak a rászoruló mellé. Abból viszont rengeteget vittek, lassan már egy sor európai és nem európai állam kisöpörte a raktárait, és a használható arzenált a színészelnökéknek küldte. Ezzel maximum lassítják az orosz előrenyomulást, és így ahhoz járulnak hozzá, hogy a pusztítás tovább tartson, és még brutálisabb méreteket öltsön. S persze mindezt a segítséget jórészt hitelbe viszik, vagyis várhatóan az ukránok évszázadokra eladósítják magukat és utódaikat.
A drága jó úttörő, akarom mondani USA, nemcsak fegyverekkel segít, hanem hajlandó energiahordozót is Európába hozni. Ha valaki nagyon szépen kéri, akkor hoz palagázt is. Ilyenkor persze az sem számít – a zöldek hallgatnak –, hogy a palagáz kitermelése környezetszennyező, és a robbantásos kitermelés földrengést okozhat (erről bővebben itt: https://www.origo.hu/.../20110707-palagaz-betiltas-usa...). Kereslet márpedig van és lesz, hiszen az orosz gáztól a háttérhatalom nyomására szabadulni próbáló országok szorult helyzetbe kerültek, és alternatív megoldásokat keresnek. S persze ezen a ponton, majdnem teljesen spontán, az USA felajánlja szolgálatait. Friss hír, hogy Bulgária megállapodást kötött cseppfolyósított földgáz (LNG) vásárlásáról az Egyesült Államokkal. A megállapodás Kiril Petkov bolgár miniszterelnök és Kamala Harris amerikai alelnök találkozóján jött létre. A szállítások már júniusban kezdődnek. S akkor talán el is érkeztünk a lényeghez. Az ukrajnai háborúval a globalisták igyekeztnek minél nagyobb éket verni Oroszország és Európa államai közé, az utóbbiakra nyomást gyakorolnak, hogy mondjanak nemet a keletről érkező olajra és gázra. Ezekből azonban a legtöbb ország behozatalra szorul, az USA viszont, ahol csak tud, azonnal kész belépni Oroszország helyett.
Az egész nem több, mint piacszerzés. S persze az USA fegyvert is hoz az Oroszországtól kórusban rettegő országoknak. Emlékezhetünk rá, a közelmúlt híre, hogy Mariusz Blaszczak lengyel nemzetvédelmi miniszter 250 amerikai M1A2 Abrams SEPv3 harckocsi beszerzéséről szóló szerződést írt alá Varsóban Mark Brzezinski varsói amerikai nagykövet jelenlétében. A 4 milliárd 740 millió dollár értékű, korszerű páncélozott harceszközökkel a Lengyelország keleti részében állomásozó lengyel 18. gépesített hadtestet szerelik fel. Az első 28 harckocsit még idén leszállítják Lengyelországba kiképzés céljából, a teljes ügyletet 2026-ig bonyolítják le. Az üzletnek mennie kell, a háttérhatalom profitéhségét csillapíthatatlan!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése