2023. március 13., hétfő
Hatalmas robbanás történt a Holdon .
Nagy villanásra figyelt fel egy japán csillagász az éjszakai égbolton. Kiderült, hogy egy aszteroida találta el a Holdat.
Daichi Fujii, a Hiratsuka Városi Múzeum kurátora a Hold megfigyelésére beállított kamerákkal rögzítette az eseményt. A becsapódás február 23-án, helyi idő szerint 20 óra 14 perckor történt az Ideler L kráter közelében.
A Space.com csillagászati portál szerint a meteorok átlagosan körülbelül 48 280 kilométer per órás sebességgel száguldanak. A nagy sebességű becsapódások intenzív hőt termelnek és krátereket hoznak létre, miközben ragyogó, látható fényt bocsátanak ki. A Hold becsapódásai a Földről is láthatók, ha elég nagyok, és a felénk néző oldalon következnek be.
A becsapódás során létrejött kráter a becslések szerint 12 méter átmérőjű lehet.
Bár a meteoritbecsapódások a Földön is gyakoriak, ezek túlnyomó többsége a vastag légkör miatt elég az atmoszférában. A Hold vékonyka légköre azonban nem egy hatékony „védőpajzs", így az űrsziklák sokszor eltalálják a felszínt, és változatos méretű krátereket hoznak létre.
Ezeknek az eseményeknek a rögzítése tudományos értékkel is bír, segít a tudósoknak megismerni a holdfelszínen bekövetkező becsapódások mértékét, ami annál is inkább fontos, mivel az Egyesült Államok és más országok űrhajósokat készülnek a Holdra küldeni.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése