Szakál barátom. Álltam az utca végén. Kavargott a por, a szél hozta a Duna illatát. Egy évtizedek óta elfeledett gyárépület tövében állt a hórihorgas figura, és várt rám. Szakállát nyaka köré csavarta a tavaszi szél – ha nem terpesztett volna az aszfalt közepén, sosem találtam volna meg.
Rézangyal egy párhuzamos dimenzióból
Az Art Deco Motorcycling nem egy fényes, kivilágított üzem. Nem állnak előtte milliós vasak, nem tapossa senki a másik lábát egy krómba merített customért. Békesség, Duna és a gépek meseszerű tisztelete: ez a Szakál műhely VOLTAM VELE KONCERTEN KISVÁRDÁN A NEMCSAK BERRY EGYÜTTES JÁTSZOTT.Még a fiait is elhozta,ott pogóztaka bulin. Erdélyből származik,igazi rokker,lapos üvegben hozta a páleszt,jelenleg pesten él Még a fiamat is meglátogatta egy kisbusszal Angliába-----A másik barátom beceneve Jézus,
Nagy rocker,kedvence a NEVERMORE együttes.Minden koncerten,sziget fesztiválon és külföldi koncerteken is ott vanJÓL FELPÖRGETIK A TÖMEGET
Még neve sem volt, három évvel ezelőtt az őrök látták a monitoron,( bekamerázott terület) a munkahelyemen, meg áll egy autó és kiraknak két kiskutyát. Két napig várták a gazdit, de nem jött innentől vége a „gyermek” éveknek saját magukat kellett ellátni, nincs kutyamama. Reggelente láttam őket, kergették a varjakat, majd egy reggel egyiküket (a 4-es főútvonal itt van az üzem mellett) láttam holtan. A másik magára maradt már nem bízott az EMBERBEN ( ha, lehet annak nevezni) aki becsapta, elszakította kis megszokott helyétől, testvéreitől. Mamájától, kislány volt. reggel vittem kaját és letettem az árok szélére, másnapra elfogyott. Elhatároztam megszerzem a bizalmát, mivel amúgy is fogyni akartam odaadtam az ebédem (a kolegáim bolondnak tartottak) de nem tudtam megsimogatni letettem az ételt és megvárta, míg odébb megyek. Egy hideg esős napon láttam, nem jól van, a kis szemében bánat és akkor megtört, lassan óvatosan. oda tartottam, a kezem, egy kicsit vicsorított és hagyta, hogy megsimogassam, ölbe vegyem, reszketett, hoztam meleg tejet. Már alig vártam a következő napot hogy újra magamhoz szoríthassam, éreztem elnyertem a bizalmát, már ha kerékpárral mentem haza elkísért egy darabig. Már kis szemében csillogott a fény, boldog volt. Az üzemben ketté osztódott a társaság, egyik fele nem bántotta de volt aki megdobálta(kérdeztem mit ártott ő neked) ő csak egy korcs kutya jött a válasz. Soha nem jött be az épületbe és egyik napon megjelent az egyik szemére vak fiú kutya, mindig megosztotta az ételt a fiú kutyával, nagyon boldogan önfeledten játszottak és láttam gömbölyödik a kis hasa, mindennap ha tehettem megsimogattam ölbe vettem. És egy reggel kiskutya nyöszörgést hallottunk, lámpával bevilágítottam a rejtekhelyre és hét kis kutyust láttam(csak nekem mutatta meg a kicsinyeit) a többiekre vicsorított és morgott. Innentől beindultak a jók mindenki érezte segítenie kell, hozta a finom otthoni maradékot kis termetéhez képest ennyi kutyust szoptatni, nevelni első anyukaként nem kis feladat de az ösztönei dolgoztak Jöttek a munkatársak gyerekei simogatták a kicsiket, babusgatták, láttam boldog volt már Ő uralta védte a telepet az őrök is szerették éber ugatós volt. Igazgatói szemlén a szemle bizottságot is megugatta a hét kicsi, gyönyörűek voltak hófehérek, feketék, sikerült mindegyiknek gazdit keresni. És egy reggel nem találtam, mindenütt bekerestem, napokig kerestem, kerestem, éreztem valami történt(a rosszak szerint az volt a bűne hogy megfogott egy nyulat és nem Ők fogták meg hurokkal)., Egyik reggel korán mentünk kiküldetésbe a vállalati autóval, és látom ott jön átfázva, lefogyva 50 kilométert gyalogolt két hét alatt(AZ EMBER GONOSZ) mer tudta Ő ide tartozik. Felvettem és visszahoztam, de tudtam itt már nincs helye és elvittem egy új gazdihoz ahol nagy szeretetben él, gyerekek között, ( itt már első nap bement a lakásba, és új nevet is kapott) , mindennap munkába menet megsimogatom, hiszen Ő is szeretne tartozni valahová.
1965-ben alakultak, eleinte "The Yen", "The Sphynx" majd "Essence" néven futottak. 1975-ben jött létre a klasszikus felállás, amely dallamos, disco stílusú rockzenét játszott. Eleinte a Smokey nevet viselték, majd Smokey Robinson felszólította őket, hogy a megkülönböztetés végett változtassák még a végződést. Mickey Most producernek, valamint Nicky Chinn és Mike Chapman dalszerzőknek köszönhető az együttes népszerűsége. 1976-os Midnight Café című albumuk már Smokie név alatt jelent meg, s nagy siker lett. Sikerlistásak lettek kislemezes dalaik is: 1975-ben az If You Think You Know How To Love Me, illetve a Don't Play Your Rock And Roll To Me. A Living Next Door To Alice című klasszikus Pass It Around című lemezükön jelent meg. 1979-ben járt le az együttes szerződése Chinn-nel és Chapmannel, The Other Side Of The Road című albumuk már nem volt olyan sikeres, mint a korábbiak. 1980-ban pedig hivatalosan is bejelentették, hogy az együttes feloszlik. Azonban a felállás többszöri változása után a mai napig is létezik a formáció, jelentetnek meg új albumokat is. 1995-ben Alan Barton autóbalesetben elhunyt, helyére Mike Craft került. 2010-ben kiadott Take A Minute című albumukat Dániában vették fel, a skandináv államokban a megjelenést követően a listák élére került. Ezen a lemezen hallható a Sally's Song című szám, amely folytatása a Living Next Door To Alice-nak.encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>
A Pink Floyd 1965-ben, Cambridge-ben alakult angol rockegyüttes. Leginkább progresszív szerzeményeikről, effekt-kísérleteikről, művészi kidolgozású albumaikról, gondolatgazdag szövegeikről és lenyűgöző koncertjeikről váltak ismertté. A Pink Floyd az egyik legsikeresebb zenekar a rocktörténelemben, több mint 300 millió albumot[1][2] adtak el világszerte, ebből 74,5 milliót csak az USA-ban.[3]
Eleinte, az 1960-as évek végén, mérsékelt sikert értek el mint „tudattágító” együttes, a néhai Syd Barrett vezetésével. Barrett elviselhetetlen magatartása miatt távozni kényszerült a zenekarból, helyét David Gilmour vette át. A zenekar számos konceptalbumot vett fel, melyek igazi ékköve az 1973-ban megjelent The Dark Side of the Moon, az egyik legsikeresebb (legnagyobb példányszámban elkelt) s legnépszerűbb album a rocktörténelemben. 1985-ben Roger Waters megszűntnek nyilvánította a zenekart, bár a többi zenész tovább használta a nevet, új albumokat vett fel és turnéra is indultak. Végül megegyeztek: Waters engedélyezte a név használatát és legtöbb dalukat elő is adhatják.
Waters utoljára 2005. július 2-án, a Live 8 londoni koncertjén lépett színpadra korábbi zenésztársaival; ekkor gyűlt össze a Pink Floyd legnagyobb közönsége. 2006. február 3-án Gilmour a La Repubblica című olasz napilapnak adott nyilatkozatában azt állította, hogy a zenekar nem indul turnéra és új albumot sem jelentet meg, bár a tagok folytatják szólókarrierjüket és valószínű, hogy egymás albumain is játszanak majd.[4] A Live 8-hez hasonló fellépés lehetőségét sem Gilmour, sem Nick Mason nem cáfolta.
A Majestica (korábban ReinXeed ) a svédországi Boden szimfonikus / power metal zenekara . 2004-ben Tommy Johansson énekes alakította őket. Ezek befolyásolják soundtrack filmek, mint A Gyűrűk Ura és a bandák, mint a Helloween és Michael Kiske , és a Rhapsody of Fire .
Tommy Johansson énekel
Ők eredetileg indult ReinXeed által vezetett Tommy Johansson ki Boden, Svédország . 2004-ben Johanssonnak más zenekara volt, szintén ReinXeed néven, de felállása és stílusa különbözött a The Light együttestől , ahol a filmzenei zenét keverte dallamos power metalral . [ idézet szükséges ] Dobos és a svéd dallamos power metal zenekar vezetője, a Majestic Vanguard , Daniel Eskilsson meghallotta Johansson dalainak korai verzióit a MySpace oldalán, és kapcsolatba lépett Christian Liljegren-rel a Rivel Records / CM Svédországban. [ idézet szükséges ] Jani Stefanovic a Divinefire-től és az Essence of Sorrow közösen készítette és keverte az albumot, és kezelte az album összes dobját. Március 12-én jelent meg Japánban, Európában pedig június 20-án jelent meg a Rivel Records . [ idézet szükséges ]
Az album lehetővé tette Johansson számára, hogy zenekart toborozzon: két gitáros, Kerry Lundberg és Mattias Johansson, a billentyűs Henrik Fellermark, a dobos Erik Forsgren és a basszusgitáros Ace Thunder a Higher felvételére és kiadására .
Az együttes következő, 1912-es albuma egy koncepcióalbum a Titanicról és annak elsüllyedéséről. A japán kiadás három bónusz számot tartalmaz: a "ReinXeed Alliance", az "Aces High" ( Iron Maiden feldolgozás ) és a "Pray for Japan" című dalt, amelyet Japán támogatására írtak és rögzítettek a 2011. március 11-i földrengés és szökőár után . A Welcome to the Theatre 2012 májusában jelent meg. 2013-ban jelent meg a New World új felállással.
A zenekar 2019-ben megváltoztatta nevét ReinXeed-ről Majestica-ra, amikor a Nuclear Blast Records kiadóval szerződött
Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra
Eredet Spanyolország
Alapítva 2012
Műfaj világzene
Tagok
Robindro Nikolić, Mattia Schirosa, Ivan Kovačević, Julien Chanal, Stelios Togias, Sandra Sangiao
A Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra weboldala
A Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra (BGKO) (vagy: Barcelona Gipsy Balkan Orchestra) egy 2012-ben Barcelonában létrehozott zenekar. Az együttes a klezmert, a szinti szvinget vegyíti az európai cigányzenével.
Mindannyian magasan képzett zenészek. Az énekesnő, Sandra Sangiano a barcelonai ESMUC-on szerzett mester fokozatot modern zene és jazz szakon. Zenéjük kelet-európai, jiddis, szerb, török, cigány gyökerekből táplálkozó világzene.
A különböző országokból származó zenészek egy nemzetközi cigány emléknapon jöttek először össze együtt muzsikálni.
Az együttes nem egyszer fellépett Budapesten is.
Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra
ás Mattia Schirosa (olasz),
a bőgős Ivan Kovačević (szerb),
a gitáros Julien Chanal (francia),
a hegedűs Oleksandr Sora (ukrán),
az ütős Stelios Togias (görög),
és a katalán énekesnő: Sandra Sangiao(wd).[1] [2]
Lemezek[szerkesztés]
Imbarca (2014)
Balkan Reunion (2015)
Del Ebro al Danubio (2016)
Avo Kanto (2018)
A cigány jazz (más néven cigány swing , "jazz manouche" vagy hot club stílusú jazz ) a kiscsoportos jazz stílusa, amelyet Jean "Django" Reinhardt (1910–53) roma gitáros alkot, a francia swinggel együtt. Stéphane Grappelli (1908–97) hegedűművész , amint azt a Quintette du Hot Club de France csoportjuk kifejezi . [2] Mivel eredete Franciaországból származik, Reinhardt a Manouche-ból (francia Sinti) klán, és a stílus továbbra is népszerű a manouche-i cigányok körében, a cigány dzsesszt gyakran angolul "jazz manouche", vagy alternatív módon "manouche jazz" néven hívják angol nyelvű forrásokban. Néhány tudós megjegyezte, hogy a stílust manouche-nak csak az 1960-as évek végén nevezték el ; a "cigány jazz" elnevezést az 1990-es évek végén kezdték használni.
Cigány jazz
Stilista eredet
DzsesszCigányzeneBal-musette
Kulturális eredet
c. 1934, Párizs , Franciaország
Tipikus műszerek
akusztikus gitárhegedűnagybőgőmások alkalmanként
Egyéb témák
Roma emberek - Manouche - Sinti - Django Reinhardt - Stéphane Grappelli - Quintette du Hot Club de France
Tchavolo Schmitt (balra) Steeve Laffonttal, cigány dzsessz márkájukkal a la Chope des Puces-ban, Párizsban, 2016-ban.
Reinhardt volt a legfontosabb az 1930-as és 1950-es évek között Párizsban dolgozó roma gitárosok csoportja között . A csoportba tartoztak a testvérek, Baro , Sarane , Matelo Ferret és Reinhardt testvére, Joseph "Nin-Nin" Reinhardt . Míg gitártársai néha szólistaként szerepeltek saját csoportjaikkal vagy más felvételeken (bár soha nem Reinhardt Hot Club Quintette-jével), Reinhardt egyetemesen elismerten közülük a legkiválóbb improvizátorként, valamint az ötletgazda ( 1934-től kezdődően) a "forró" gitározás stílusa ma általában a "cigány jazz" gitár archetípusának számít.
A stílus népszerű volt Franciaországban, és az eredeti Quintette felvételei és megjelenései révén más európai országokban a második világháború előtt és után is népszerű volt , ám a „swing-korszak” végével kiesett, és annak helyébe lépett. a bebop , a mainstream jazz és végül a rock and roll hazája azonban az 1970-es évektől újra fellendült az előadók és a fesztiválok stb. közönsége között, különösen a Django Reinhardt fesztiválon, amely 1968 - ban kezdődött a franciaországi Samois-sur-Seine- ben
Taimane Gardner (Honolulu, 1989. február 13. –) honolului (Hawaii) származású amerikai virtuóz ukulele játékos, zeneszerző. Származása: szamoai, német, ír, francia és svéd.
Öt évesen kezdett ukulelézni. A híres zenész, Don Ho, 13 éves korában fedezte fel, majd Jake Shimabukuro tanítványa lett. Tinédzserként népszerű lett Waikikin. Első albuma, a Loco Princess 2005-ben jelent meg. Don Ho Ho legendás zenész fedezte fel 13 évesen, és Jake Shimabukuro mellett tanult tinédzserként. A Honolulu Waldorf Iskolában végzett, mielőtt a Kapiolani Közösségi Főiskolára járt .
Taimane tinédzserként népszerű helyi zenész lett a Waikiki előadási körön. 2005-ben kiadta első Loco Princess című albumát . Az albuma élet - Az Art & Beauty of Being Human adták 2008-ban Más megjelent szólóprojektek közé Ukulele Dance 2012-ben, mi történik a csillagok 2015-ben, és Elemental 2018-ban
Taimane nemzetközileg fellépett Japánban és Hongkongban. Csillagok vagyunk albumát a 2016-os Na Hoku Hanohano Awards- on az Ukulele Év Albumának jelölték . Taimane-t szintén elismerték a borító vegyes előadásaiért, többek között a Guitar World Magazine Top 10 Ukulele Moments listáján.
2011-ben Taimane Gardner, akkor 22 éves, június 26-án, vasárnap kora reggel nekicsapódott egy járőrkocsinak a honolului Nohonani utca közelében, a Kuhio sugárúton. Egy 36 éves tisztnőt női kórházba szállítottak, de később szabadon engedték. Taimane-t 500 dolláros óvadék ellenében szabadon engedték, és a tervek szerint 2011 júliusában jelent meg a bíróságon. ] A DUI vádjával szemben nem indított eljárást . 2020. március 13-án Taimane NPR Tiny Desk koncertet tartott, több mint 700 ezer megtekintéssel.
Diszkográfia
Loco Princess (2005)
Life – The Art & Beauty of Being Human (2008)
Ukulele Dance (2012)
We Are Made of Stars (2015)
Elemental (2018)
A Paddy and the Rats nevű ír punk rock kocsmazenét játszó magyarországi, miskolci zenekart ír művészneveket használó magyar fiatalok hozták létre a 2000-es évtized végén. Az első felállásban Paddy O'Reilly (dalszerző, énekes; polgári nevén Oravecz Kristóf) zenélt Vince Murphyvel (basszusgitár; polgári nevén Takács Péter) és Joey MacOnkay-val (elektromos gitár; polgári nevén Maczonkai Géza) 2008-tól. Később csatlakozott hozzájuk Seamus Connelly (dob, polgári nevén Pongrácz Balázs), Sonny Sullivan (harmonika) és Sam McKenzie (hegedű, ír síp, skót duda, mandolin; polgári nevén Szabó Sándor Balázs). A zenekar zenéjében az ír és a kelta népzene motívumait ötvözi a punk rockkal, bár néhol megjelennek orosz, cigány és polka elemek is.
2010-ben jelent meg első albumuk, a Rats on Board, ami nem csak Magyarországon, de külföldön is óriási sikert aratott, emellett a Celtic Rock kelta-rock portálon elnyerték a második és a harmadik helyezést az év zenekara és lemeze szavazásán. 2010-ben ők voltak a legtöbbet letöltött magyar zenekar az iTunes-on.
2011 tavaszán jelent meg második albumuk, a Hymns For Bastards, melyet a jól táncolható jiges ritmusok jellemeznek. 2008 óta már több száz koncerten vannak túl, külföldön és belföldön is egyaránt játszanak, aminek következtében egy masszív rajongótábor jött létre. Az elmúlt években több magyar fesztiválon (Hegyalja Fesztivál, Campus, Szin, EFOTT, Pannónia Fesztivál, VOLT Fesztivál) is részt vettek és bejárták fél Európát (Németország, Franciaország, Olaszország, Ausztria, Svédország, Dánia, Szlovákia stb.).
2011. április 17-én telt házas koncertet tartottak az A38 Hajón, majd tavasszal országos lemezbemutató turnét tartottak.
2012 áprilisában Sonny Sullivan kivált a zenekarból, helyét Bernie Bellamy (polgári nevén Babicsek Bernát) vette át.
Mahala Rai Banda egy cigány zenekar székhelye Bukarest ( Románia ). A zenekart Aurel Ionita hegedűművész és zeneszerző hozta létre, aki a Clejani faluból származó Lăutari családból származik . A Taraf de Haïdouks több tagjával áll kapcsolatban . [1] Az együttes balkáni hatású zenét játszik. A zenekar által használt hangszerek között hegedűk, harmonikák és egyéb rézfúvós hangszerek szerepelnek Zece Prăjini zenészei által . Zenéjük a hagyományos népszerű zene és a balkáni hatású klubzene (Balkan Beats) keverékét tartalmazza. Zenéjük ismert a feldolgozások, a hagyományos elemek és a modern megközelítés keverékéről.
Mahala Rai Banda saját nevű debütáló albumát 2004-ben vették fel Bukarestben , Romániában . További gyártást és keverést Shantel és Marcus Darius hajtott végre Frankfurtban, Németországban. A keverék Ionita Aurel (a zenekar vezetője) és Stéphane Karo együttműködésében készült. Az album 2005 elején jelent meg a Crammed Discs -en.
Mahala Rai Banda második albumát, a Ghetto Blasters-t 2009-ben vették fel Berlinben , Németországban és Bukarestben , Romániában . Az albumot Henry Ernst és Marc Elsner készítette, rögzítette és keverte össze. Az album az Asphalt Tango Records nevű lemezen jelent meg 2009 októberében. Az album a 2. helyre került a World Music Charts Europe toplistáján, és a Songlines (magazin) a tíz legjobb "2009-es album" közé választotta . .
A debütáló album megjelenése óta Mahala Rai Banda's több mint 200 koncertet adott elő 26 országban, és jelentősebb fesztiválokon, klubokban és koncerttermekben jelent meg. "Mahalageasca" című daluk (eredeti változatában Shantel remixje) a Borat brit-amerikai játékfilmekben , valamint számos más filmben és reklámkampányban jelent meg. Debütáló albumuk feljutott a World Music Charts Europe 3. helyére . Mahala Raï Banda zeneszámait átdolgozta és / vagy átdolgozta olyan elektronikus zenei producerek és előadók is, mint a Nouvelle Vague , a Felix B (a Basement Jaxx-tól ), a Balkan Beat Box , DJ Click, Russ Jones , Shantel és még sok más. A legtöbb ilyen feldolgozás az Electric Gypsyland albumok részeként jelent meg. A Mahala Raï Banda dalok olyan nemzetközi összeállításokban jelentek meg, mint a "Buddha Bar" (Franciaország), "Bucovina Club" (Németország), "Balkan Bangers and Gypsy Beats" (Egyesült Királyság), "Balearic Bisquits" (Dánia), "Balkanology" (Dél) Afrika), "Rough Guide to Eastern Europe" (Egyesült Királyság), "Rromanu Suno" (Szerbia), "Balkan Beats" (Németország), "Barrio Latino" (Franciaország), "Bar Gypsy" (USA) és mások. Az együttes zenéje a Borat című film filmzenei albumában is szerepelt . Mahala Rai Banda szintén részt vett a CIGÁNY KIRÁLYNÉK ÉS KIRÁLYOK turné részeként. 2009 óta, és a 2011-es LittleBigPlanet 2 platform játékban szerepelt .
Oscar Benton (született Ferdinand van Eis , 1949. február 3., Haarlem ) holland énekes . Ő is az alapítója a Oscar Benton Blues Band 1967-ben a zenekar emelkedett a hírnév 1968-ban azzal, hogy a második helyezett a Jazz Festival , Loosdrecht , a holland .
Oscar Benton Blues Band
1968-ban az Oscar Benton Blues Band kiadta első albumát, a Feel so good -t . 1969-ben kiadták a The Blues Is Wreck My Life című albumot . 1971-ben kiadták a Benton '71 -et .
Monica és Oscar Benton
A hetvenes években Monica Verschoor holland énekesnővel két nagylemezt vett fel "Monica és Oscar Benton" néven.
Blue Eyed Baby Band
1974-ben a zenekar tagokat és nevet is váltott azzal, hogy Blue Eyed Baby lett . Maga Oscar megváltoztatta színpadi nevét Billy Boy Bishop-ra. A "Blue Eyed Baby" kiadta az LP Blue Eyed Baby című albumot.
Oscar 1981-ben a Bensonhurst Blues homonim albumával jelent meg , amelyet Artie Kaplan és Artie Kornfeld írt , és az EMI Records készített . Az Oscar legjobb slágerének számító Bensonhurst Blues az 1999-es La Bûche című film filmzenéjének része volt . Korábban a Pour la Peau d'un Flic (1979) film filmzenéjén szerepelt, amelyben Alain Delon szerepel . A dal legkorábbi változata Artie Kaplané, a Hopi Records által kiadott Confessions Of A Male Shovinist Pig című 1973-as albumában . Adriano Celentano olasz énekes 2004-es C'é Semper un Motivo című albumában Vengo del Jazz nevű olasz változatot tartalmazott . Egy híres román énekesnő, Margareta Pâslaru , énekli a román cím alatt Spuneam că nu-MI Paşa (Bui Bui Bui) . Egy másik román énekes, Aurelian Andreescu is rögzítette a dal román nyelvű változatát Îndrăgostitul címmel . A dal a Crazy Horse című tévéműsor zenei témája lett a 2000-es évek elején.
Stefan Hantel , ismertebb nevén az ő színpadi neve Shantel (született március 2, 1968), egy német DJ és producer székhelyű Frankfurt . Cigány rézfúvós zenekarokkal végzett munkájáról, DJ-kről és a hagyományos balkáni zene elektronikus ütemekkel történő remixeléséről ismert .
Mannheim , Nyugat-Németországban született.
Shantel apai oldalán görög származású. Az ő anyai nagyszülei voltak ukrán-zsidók származó Csernyivci .
Shantel kezdte DJ karrierjét Frankfurt , Németország , és ihlette a közönség reakciója cigány fúvószenekarok, mint Fanfare Ciocarlia és a trombitás , Boban Marković , hogy átjárja elektronikusan csípett balkáni cigányzenét a DJ set. Shantel kiadta a népszerű DJ-estjének, a Bucovina Club-nak két összeállítását saját Essay kiadóján, amely elnyerte a Club Global díjat a BBC Radio 3 A World Music című 2006-os díján. Ő egyike volt a DJ-k a remix felvételeit Taraf de Haidouks és Kočani Orkestar az elektromos Gypsyland összeállítására Belgium „s tömve lemezek címke, és megjelent a következő album ezen a címkén. Törökországban szerzett népszerűséget, miután felvette az isztambuli „Disko Partizani” klipjét . Shantel 2007-es Disko Partizani című albuma kissé eltért a Bucovina Club techno hangzásától, inkább a zene balkáni gyökereire koncentrált . 2011-ben kiadott egy albumot Oz Almog-val a Kosher Nostra Jewish Gangsters Greatest Hits néven . Ez az album vad keveréke a Swing , Jazz , Twist , Charleston és Jiddis daloknak és balladáknak
Sershen & ZaritskayaUkrán származásu fiatal zenészek,Kijevben élnek.Nagyon tehetségessek,Megjelent a vadonatúj videónk!
Köszönöm Halocene a fantasztikus munkát!Deep Purple - Soldier of Fortune,Edig három albumuk jelentmeg
A Karnivool egy 1997-ben Perthben (Nyugat-Ausztrália) alapított középiskolai együttesből fejlődött , amely partikat játszott a Nirvana és a Carcass dalok feldolgozásának változatával , néhány eredeti kompozícióval is. 1998-ban Ian Kenny énekes teljesen eredeti dalokra cserélte a készletet, eltávolította az összes korai tagot, és hivatalosan Karnivool nevet kapott, amely egy helyi anekdotikus leírásból származik, miszerint az eredeti tagok "egy csomó bohóc" voltak.
1997 és 2004 között az együttes számos felálláson változtatott. A Karnivool 1998-as inkarnációja Kenny volt a vokálból, Andrew 'Drew' Goddard a gitárból , Andrew Brown basszusgitárból és Brett McKenzie a dobból . 2000-ben Brown helyét Jon Stockman vette át, nem sokkal később McKenzie is távozott, és Ray Hawking csatlakozott a dobokhoz. Mark Hosking 2003-ban csatlakozott ritmusgitáristához, 2004 végén Steve Judd váltotta Hawkingot. 2004-től az együttes felállása Kennyből, Goddardból, Hoskingból, Stockmanból és Juddból áll.
1999-ben a zenekar kiadta debütáló saját nevű EP - jét, a Karnivool-ot . Ez négy számból állt: "Fool Me", "Konkrete Seed", "Box" és "Some More of the Same". Ez az album nem kapott jelentős elismerést, sok üzlet és archívum első lemezként a 2001 márciusában kiadott második EP Personát sorolta fel. A Persona négy új számból és az első EP "Some More of the Same" című számának újbóli kiadásából áll.
A Persona kiadása után az együttes megnyerte az Országos Campus Band verseny Nyugat-Ausztrália állami döntőjét, és részt vett a tasmaniai Hobartban megrendezett országos döntőn . 2001 októberében a zenekart a Rollins Band támogatására választották, de az Ansett összeomlása miatt Henry Rollins és bandája kénytelen volt lemondani perthi koncertjét. 2001 végén a zenekar támogató készletet játszott a Fear Factory számára .
A Limbotheque a spanyolországi Valenciából származó együttes. 2010 májusában kiadták debütáló Mon diable albumukat, és csak egy évvel később, 2011 áprilisában kiadták második The Way, the wind, a van című albumukat . . Mindkét album a hivatalos honlapjukon található: http://limbotheque.bandcamp.com .
A felállásban Carol Garcia (énekes), Raul Ortells (basszusgitár), Xavi Bosch (dob), David Garcia (gitár) és Gerard Verger (harmonika, zongora és dallam) áll.
A Bohemian Betyars nevű magyar világzenei együttes 2009-ben alakult meg, Szűcs Levente énekes és Mihályfi Máté elektromosgitáros vezetésével, Miskolcon. Zenéjükben a pszichedélia keveredik a ska és a punk műfajával. Dalaikban jelentős szerepet játszanak a magyar, balkáni és cigány dallamok. Az együttes saját magát „speed-folk-freak-punk-nak” nevezi, amely jellemzi a Bohemian Betyars „őrült” előadásmódját és zenei változatosságát.Szűcs Levente – akusztikus gitár, ének
Palágyi Máté „Kakas”– hegedű
Muhari Krisztián Ákos - trombita
Mihályfi Máté – elektromos gitár, vokál
Fehér Gábor – basszusgitár, bőgő, vokál
Dankó Dániel – dob Diszkográfia Boros utca 1 (2011)
Stone Soup (2012)
Utcabetyár (2013)
Összefúj a szél (2015)
Csavargó (2017)
Parno Graszt roma népzenei együttes Paszabból. A zenekar hiteles cigányzenét játszik.
A „Parno Graszt“ Romani fogalom, jelentése „Fehér ló“ (a fehér szín a tisztaság jelképe a ló a szabadságé). A „Parno Graszt“ együttest 1987-ben alapították. Úgy magyarul, mint Romani nyelven énekelnek, egy dalban is cserélik a nyelvet, vagy egyszerre énekelnek mindkét nyelven. A falu minden lakosa énekes és táncos is, a zenekar alapfelállása szűken tíz tag, de zenélnek húszan is, a zenekar mellett néha egy tíztagú tánccsoport is szerepel. A zenekar a zenei gyökereit a közvetlen környezetben gyűjtötte a szabolcs-szatmári Paszab és környékéről, a zenekar a mai napig itt él, távol a nagyvárosok zajától és gyorsan múló divatjától. Zenéjük így őrizhette meg ősi, eleven karakterét, a zenekar pedig őszinte, közvetlen természetét. A svájci zenei szakfolyóirat, a Vibrations 2005-ben Parno Grasztot a tíz legjobb zenekar közé sorolta.
A ZZ Top (ejtsd: ˌziːziːˈtɒp) egy texasi blues-rock együttes. 1969-ben alapította Billy Gibbons gitáros/énekes. Három tagcsere után egy évvel később csatlakozott a zenekarhoz Dusty Hill basszusgitáros, valamint Frank Beard dobos, és azóta is ebben a felállásban játszanak. Legnagyobb sikereiket az 1970-es és 1980-as években érték el. Lemezeikből több mint 50 millió példány kelt el világszerte, ebből 25 millió csak az USA-ban. 2004. március 15-én a rock and roll halhatatlanjai közé választották őket.
A ZZ Top jellegzetes megjelenéséhez hozzátartozik Gibbons és Hill szinte megszólalásig hasonló külseje: a hosszú szakállak és a fekete napszemüvegek.
A Liliac, ami románul denevéret jelent (vámpír denevér), a választott név volt a fiatal család Rock Band-jének Downey-ból, USA-ból. A testvérekből álló, 5 tagú, 20–12 éves családi együttes 5 évig volt együttesként, kezdve az utcai fellépést a Santa Monica mólón, és most országszerte turnézik a főbb színpadokon! Az apa, egy zenei producer, aki mind az öt gyerekében látta a tehetséget, alapította a zenekart. Zenei videóik vírusokká válnak a Youtube-on és az összes közösségi platformon, millió megtekintéssel. Rajongókat szereztek a világ minden tájáról, és a nemzeti televízióban a CBS "Világ legjobbjai" között szerepeltek. Liliac kiadta első eredeti albumát, a „Chain of Thorns” -ot, amely 6 ököllel ütős dalt tartalmaz. Fiatalságukkal, energiájukkal és rockos hozzáállásukkal többet fogsz hallani a zenekarról, mert azért vannak itt, hogy befolyásolják a világot !!!
Estas Tonne Ukrajnában született 1975 április 24,zeneiskolában tanult és nyolcéves korában kezdett el gitáron játszani. Az 1990-es években családjával Izraelbe költözött és teljesen felhagyott a zenéléssel. Önmagát keresve egyik országból a másikba utazott, míg végül New Yorkban kötött ki egy héttel a 9/11 terrortámadás után. Saját bevallása szerint fogalma sem volt, hogy mihez kezdjen magával. Arra gondolt, hogy esetleg megpróbálja a filmezést. Néhány héttel később viszont egy barátja megajándékozta egy gyönyörű gitárral és ettől kezdve ezzel járta New York utcáit. Így ismerkedett meg egy utcai zenésszel, Michael Shulman hegedűssel. Shulman ekkor már tapasztalt hegedűs volt és kezdetben szkeptikusan fogadta Tonne közeledését, mert játékát kiforratlannak tartotta. A véletlen azonban úgy hozta, hogy ismét összefutottak egy vonaton és Shulman kezdeményezte, hogy ott helyben adjanak koncertet az utasoknak. Shulman és Tonne ezután gyakran játszottak együtt, felléptek a 9/11 évfordulóján rendezett megemlékezésen is a Union Square-en. Később két közös albumot is kiadtak.
A Gypsy Trubadúr
Estas Tonne utcai zenészként játszott az Egyesült Államok, Mexikó, Európa és India nagyvárosaiban. Ezek az utcai koncertek nagyon sikeresek voltak és a sajtóban gyakran nevezték őt „cigány trubadúrnak” vagy „modern trubadúrnak”. Egy interjúban megkérdezték tőle, hogy miért lett ez a ragadványneve, holott eredetileg a cigány dalok történeteket meséltek el és hogy tervezi-e, hogy később szöveget is ír a zenéjéhez. Erre a kérdésre így válaszolt: „Történetet mesélni olyan zenével, amelynek nincs szövege, a kifejezésnek egy módja. A hallgató saját maga hozhatja létre a neki megfelelő történetet anélkül, hogy a mesélő bármit is mondana. Persze kísérletezek dalokkal, versekkel és sztorikkal is. Ezek között vannak dolgok, amik már egyáltalán nem fontosak és van néhány, ami magától jön. Ilyen volt a »Gypsy Troubadour Story«, ami akkor jött, amikor jönnie kellett és az emberek elfogadták ezt a személyiségjegyet. Ahogy már korábban mondtam, ha valaminek nevet adunk, akkor az a valami azzá válik”.
Yiannis Chryssomallis ( görög : Γιάννης Χρυσομάλλης , született november 14, 1954), vagyis szakmailag Yanni ( kiejtése; / j ɑː n i / ), egy görög zeneszerző , billentyűs , zongorista és zenei producer , aki tartózkodott felnőtt életében az Egyesült Államokban . Erről a hangról
Yanni továbbra is a gyermekkorában kifejlesztett zenei gyorsírást keveri a jazz , a klasszikus , a soft rock és a világzene között , főleg instrumentális művek létrehozására. Bár ez a zenei műfaj nem volt megfelelő a kereskedelmi poprádió és a zenei televízió számára, Yanni nemzetközi elismerésben részesült azzal, hogy koncerteket gyártott történelmi emlékműveknél és videókat készített, amelyeket a köztévé sugárzott. Az áttörés koncert, Live at az Akropolisz , így a második legkelendőbb zenei koncert video minden időben. Yanni koncertjeinek további történelmi helyszínei közé tartozott az indiai Taj Mahal , a kínai tiltott város , az Egyesült Arab Emírségek Burj Khalifa , az orosz Kreml , Puerto Rico El Morro kastélya , Libanon ősi városa, Byblos , Tunézia Karthágói Római Színháza , India Laxmi Vilas palotája , az egyiptomi piramisok és a gízai Nagy Szfinx , valamint az ammani citadella .
Legalább tizenhat Yanni album elérte az első helyet a Billboard "Top New Age Album" kategóriájában , és két album ( Dare to Dream és In My Time ) Grammy-díj jelölést kapott. Yanni öt kontinens több mint 30 országában lépett fel és 2015 végéig több mint 5 millió ember előtt koncertezett koncerten, és világszerte több mint 40 platina- és aranylemezt halmozott fel, az összes eladás meghaladta a 25-et. millió példány. A közszolgálati televíziózás régóta tartó adománygyűjtése, Yanni szerzeményeit kereskedelmi televíziós műsorokban használták, különösen sporteseményeknél. Filmzenéket és zenét írt egy díjnyertes British Airways televíziós reklámfilmhez .
Yanni népszerűsítette az elektronikus zenei szintetizátorok kombinációját egy teljes szimfonikus zenekarral. Különböző nemzetiségű zenészeket alkalmazott, és különféle egzotikus hangszereket épített be az etnikai hangok eklektikus fúziójának nevezett zene létrehozására. A világ kultúráival való találkozásainak hatására Yannit "igazi globális művésznek" hívták és zenéje állítólag az "egy világ, egy nép" filozófiáját tükrözi.
Kaz Hawkins (született 1973) [1] [2] egy észak-ír blues , soul és jazz énekes, dalszerző, rádiós műsorvezető , szónok és mentális egészség aktivista született Belfastban Észak-Írország és most él Franciaországban .
Hawkins Belfastban született és nőtt fel. Szívesen énekelt a templomban, és nagyanyja befolyásolta, hogy otthon énekelt. Fiatal korában meghallgatta az Opportunity Knocks című televíziós műsort, ahol a zenei vezető azt mondta nagymamájának, hogy engedje hallgatni Etta James-t .
Spanyolországba költözött, és DJ-ként és énekelni kezdett a klubokban, de a kokain rabja lett, és családon belüli erőszakot szenvedett egy visszaélésszerű kapcsolat miatt, amely akkor ért véget, miután a rendőrséget felhívták, amikor hazatért. Kaz "Lipstick & Cocaine" című dala köszönetet mond az észak-írországi rendőrség (PSNI) tisztjének és orvosának, aki megmentette az életét volt partnere brutális támadása után.
Két év kokainmentes tisztítás után dalokat kezdett alkotni azokból a versekből, amelyeket naplóiban írt. 2011-ben vett fel egy akusztikus gitárt, és most a műsoraiban segíti a mentális egészség tudatosságát.
Adam Hurst eredeti és egyedi improvizált dallamstílussal rendelkezik a csellózásról . Zenéje ötvözi a közel-keleti, az indiai és a cigány hagyományokat a nyugati klasszikussal kísérteties és zökkenőmentesen folyó kompozíciókban. "Megigéző", "lelkileg inspiráló" és "hipnotikus csellójátékosként" írták le. Élőben és felvételein egyedül lép fel.
Adam Hurst zenéje egyetemes vonzerővel bír. Bármelyik élő show-n különböző korú, társadalmi csoportok és etnikai háttérrel rendelkező emberek élvezik a zenét. Dallamai olyan történetekké válnak, amelyek szállítják ezeket a hallgatókat. A Someday Lounge megjegyezte: "A mesteri Adam Hurst kristályos szépségű műveket hoz, amelyek öt perc alatt értékelhetők vagy órákig élvezhetők".
Mr. Hurst négy eredeti zenei CD-t adott ki. A felvételek, csakúgy, mint az élő fellépések, egyedüli cselló, drónokkal. Legfrissebb Illúzióinak című CD-jét a Szent János Őrszem úgy írta le, mint "egy álomút hangzene".
Zenei karrierje elején Hurst számos filmzenét komponált és vett fel különböző stílusokban, és stúdiózenészként számos albumon jelent meg. Ezek az élmények, valamint a Japánba, Kubába, Spanyolországba, Görögországba és a világ más pontjaira tett utazások hozzájárultak zenei inspirációjához.
Adam Hurst nyolcévesen kezdett csellózni. Magánként David Gibsonnál tanult Albanyban, New Yorkban, Anne Altonnál a Skidmore Főiskolán, és Daniel Harpnál a Brown Egyetemen. Ezek a tanárok technikát és zeneiséget adtak át a nyugati klasszikus zenével. Ez a képzés elengedhetetlen volt az általa létrehozott eredeti zenéhez.
Mr. Hurst magántanárt is tanított. Már középiskolás korában elkezdte tanítani az órákat, és ezt az egész egyetemen végezte. Érettségi után több évig csellót tanított a Providence-i Providence Főiskolán .
Szülei Spanyolországból Párizsba emigráltak. Apja, Ramón Chao író, Galiciából származik. Manu Chao Párizsban született1961 és gyermekkorát Párizs közelében töltötte.
A párizsi alternatív zenei közösség jól ismert tagja. Alapítója és tagja volt több zenekarnak, így például a Hot Pants-nek, vagy a Los Carayos-nak. 1987-ben testvérével, a trombitás Antoine Chaóval és unokatestvérével, a dobos Santiago Casariegóval megalakította a Mano Negra nevű zenekart. A zenekar népszerű lett Európában, de turnéztak Latin-Amerikában is. Fennállása során Mano Negra négy lemezt adott ki: 1988-ban a Patchanka, 1989-ben a Puta's Fever 1991-ben pedig a King Of Bongo, majd 1994-ben a Casa Babylon jelent meg. [4]
Manu Chao 1998-ban önálló lemezzel jelentkezett: a Clandestino című albumon – amelyen a népszerű Bongo Bong / Je ne t'aime plus című szám is megjelent – ötmillió példányban adták el
Caroline Esmeralda van der Leeuw (született 1981. április 26.), ismertebb nevén Caro Emerald színpadi nevén , holland pop- és jazzénekesnő. 2007 óta aktív, 2009-ben a " Back It Up " címmel került előtérbe . Az " A Night Like This " című kislemez Hollandiában a toplisták élén állt . Smaragdot gyakran dicsérik kiemelkedő élő fellépéseiért. Főleg angolul lép fel.
Caro Smaragd
Caro Emerald énekel
Smaragd ének a Hilversumban , 2013
Háttér-információ
Születési név
Caroline Esmeralda van der Leeuw
Született
1981. április 26. (39 éves)
Amszterdam , Hollandia
Műfajok
Jazz , pop , swing , elektro swing
Foglalkozás (ok)
Zenész
Hangszerek
Ének
aktív évek
2007 – jelen
Címkék
Grandmono Records
Weboldal
www.caroemerald.com
A Deleted Scenes from the Cutting Room Floor című debütáló albumát David Schreurs holland dalszerző / producer / kreatív rendező, Vincent Degiorgio kanadai dalszerző és Jan van Wieringen holland producer írta és készítette stúdióprojektként, Caro Emerald főszereplővé. 2010 augusztusában az album a 30. hetet töltötte a holland albumlisták első helyén, minden idők rekordját állítva Michael Jackson " Thrillerjét " egy héttel verte . [1] Az album 2010-ben a legtöbbet eladott album lett Hollandiában, a mai napig több mint 350 000 példánnyal. Világszerte eddig körülbelül 2 millió példány kelt el. 2010. október 3-án Emerald megkapta a legjobb női művész előadóművésznek ítélt holland Edison-díjat . [2] 2013-ban megjelent egy második stúdióalbum The Shocking Miss Emerald címmel. Az album a holland és az Egyesült Királyság albumlistáján az első helyen szerepel